Epipremnum to niewymagające pnącze o pięknych liściach - idealne, jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z uprawą roślin egzotycznych! Sprawdź okazy z naszej oferty i poznaj lepiej rośliny epipremnum.

Epipremnum

 Epipremnum aureum 'N'joy' Epipremnum aureum 'N'joy'
Cena: 28,00 zł
zobacz więcej
Epipremnum pinnatum Epipremnum pinnatum
Cena: 59,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epipremnum pinnatum 'Blue Form' Epipremnum pinnatum 'Blue Form'
Cena: 64,00 zł
zobacz więcej
Epipremnum pinnatum 'Cebu Blue' Epipremnum pinnatum 'Cebu Blue'
Cena: 330,00 zł
zobacz więcej

Epipremnum - warunki uprawy

To, co wyróżnia epipremnum to brak szczególnych wymagań co do warunków uprawy. Te pnącza najlepiej rosną w przepuszczalnym, próchniczym i żyznym, lekko wilgotnym podłożu. Można ustawić je w miejscu półcienistym lub jasnym (jednak nie powinno się wystawiać ich na bezpośrednie działanie słońca).

W idealnych warunkach epipremnum rozrasta się do pokaźnych rozmiarów, jego pędy są mocne, a liście okazałe. Nie jest to jednak roślina kapryśna - nawet w gorszych warunkach poradzi sobie, nie będzie jednak tak bujna.

Epipremnum - pielęgnacja

Epipremnum jest pnączem, dorastającym nawet do 5-6 m długości. Z tego względu należy zapewnić mu podpory w postaci drabinek i palików. Można też uprawiać je w wiszących pojemnikach, pozwalając pędom swobodnie zwisać. W sezonie rośliny epipremnum należy nawozić ze względu na ich intensywny wzrost. Konieczne jest też ich systematyczne podlewanie - nie należy jednak ich przelewać. Woda zalegająca wokół korzeni może doprowadzić do ich gnicia. Roślina ta może przez cały rok być uprawiana w temperaturze pokojowej - nie potrzebuje okresu spoczynku.

Podczas pielęgnacji epipremnum należy zachować ostrożność - wszelkie zabiegi najlepiej wykonywać w rękawiczkach i unikać dotykania oczu i ust. W tkankach rośliny znajdują się m.in. kryształki szczawianu wapnia, które mogą powodować podrażnienie błon śluzowych i uczulenia.

Odmiany rośliny Epipremnum w ofercie Domowa Dżungla

Epipremnum występuje w kilku odmianach, różniących się kolorystyką i kształtem liści. W ofercie sklepu Domowa Dżungla znajdziesz takie odmiany jak m.in.:

Szukasz pięknej rośliny egzotycznej, która jest jednocześnie łatwa w uprawie? Wybierz jeden z okazów epipremnum z naszej oferty!

Oprócz pięknych okazów Epipremnum znajdziesz u nas również inne rośliny!

Monstery, Syngonium, Calathea (ostrzeszyn), Filodendrony, Alokazje, Hoja, Aglaonema,

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl