Opcje przeglądania
Dostępność
Cena
  • od
    do

Chcesz zapewnić swoim roślinom odpowiednie warunki oświetleniowe? Szukasz profesjonalnej lampy do roślin? Poznaj naszą ofertę! Sprawdź wysokiej klasy lampy, stworzone z myślą o uprawie roślin egzotycznych:

Lampy do roślin

LAMPA LED COSMORROW 20W - ULTRAFIOLET LAMPA LED COSMORROW 20W - ULTRAFIOLET
Cena: 165,00 zł
zobacz więcej
LAMPA LED COSMORROW 20W - WZROST LAMPA LED COSMORROW 20W - WZROST
Cena: 123,00 zł
zobacz więcej

Jak światło wpływa na wzrost roślin?

Roślinom światło jest niezbędne do właściwego wzrostu. Jeśli nie możesz zapewnić im odpowiedniego oświetlenia naturalnego, możesz dodatkowo wspomóc się światłem sztucznym. Jakie światło będzie optymalne dla roślin?

Do wzrostu rośliny potrzebują przede wszystkim światła czerwonego i niebieskiego. Czerwone wpływa na kwitnienie i wytwarzanie nasion, z kolei niebieskie - za wzrost zielonych części rośliny, takich jak liście i pędy. Dlatego też dobierając oświetlenie sztuczne, należy wybrać lampę do roślin emitującą przede wszystkim światło niebieskie i czerwone.

Lampa do roślin - rodzaje

Rynek lamp do roślin oferuje różnorodne rozwiązania, różniące się zużyciem energii, emitowanym światłem czy ceną. Najczęściej spotyka się:

  • lampy sodowe (HPS) i metahalogenkowe (MH) - wyróżniają się niską ceną oraz emisją dużej ilości światła. Są jednak drogie w użytkowaniu - pożerają dużo prądu - oraz podczas pracy szybko się nagrzewają, podnosząc temperaturę pomieszczenia. Mimo to, są bardzo popularne w komercyjnych uprawach - a to dzięki ich znacznej emisji światła, dzięki której jedna lampa jest w stanie oświetlić wiele roślin
  • lampy CFL (świetlówki, lampy fluorescencyjne) - wyróżniają się długotrwałą żywotnością oraz niższym zużyciem prądu w porównaniu z lampami sodowymi. Emitują przy tym stosunkowo mało światła, przez co nie sprawdzą się we wszystkich uprawach. Mogą przy tym być dobrym uzupełnieniem światła naturalnego
  • lampy LED - najnowocześniejsze rozwiązanie, zużywające niewiele prądu, a jednocześnie emitujące odpowiednio dużo światła. Jednocześnie emitowane przez nie światło jest bardzo zbliżone do naturalnego, co korzystnie wpływa na rozwój roślin.

Jakie lampy do roślin wybrać?

Jeśli potrzebujesz lampy do roślin do domowej uprawy, najlepszą opcją będzie lampa LED. Dlaczego?

  • zużywa mało energii,
  • zapewnia optymalną ilość światła,
  • emitowane przez nią światło jest zbliżone do naturalnego i optymalne do uprawy roślin.

LED-owe żarówki lub pojedyncza lampa doskonale sprawdzą się w przypadku pojedynczych roślin i małych upraw. Jeśli uprawiasz więcej okazów, lepszym rozwiązaniem mogą być panele ledowe, które można ze sobą łączyć, w razie potrzeby zwiększając intensywność oświetlenia.

Lampy do wzrostu roślin w naszej ofercie

W sklepie Domowa Dżungla znajdziesz wysokiej klasy lampy do wzrostu roślin, a także urządzenia wzmacniające rośliny i chroniące je przed rozwojem pleśni. Oferujemy m.in.:

Zapraszamy do zapoznania się z pełną specyfikacją lamp do roślin na kartach produktów!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl