Monstera – sklep Domowa Dżungla

Monstera to jedna z najpopularniejszych egzotycznych roślin doniczkowych. Jej charakterystyczne liście trwale wpisały się w kanony współczesnego designu – w ostatnich sezonach zdobią praktycznie wszystko, od ubrań, przez kubki, aż po dywany i poduszki. Chcesz w swoim domu mieć autentyczną roślinę – a nie tylko modne printy? Kup wyjątkową monsterę w sklepie Domowa Dżungla i rozpocznij swoją przygodę z uprawą egzotycznych roślin!

Monstery

Monstera – czym jest, skąd pochodzi i jak ją uprawiać?

Monstera jest pnączem o dużych, ciemnozielonych liściach z charakterystycznymi dziurami. Wywodzi się z lasów tropikalnych Ameryki Środkowej – zasięg jej występowania obejmuje obszary od Meksyku aż po Panamę. Jest przy tym rośliną łatwą w uprawie w warunkach domowych. Wystarczy zadbać o odpowiednie miejsce – jasne, ale nie w pełnym nasłonecznieniu, do półcienistego – temperaturę w zakresie 18-22°C i umiarkowaną wilgotność podłoża. Monsterę wystarczy obficie podlewać raz w tygodniu – w okresie wiosenno-letnim – lub co 10-14 dni, jesienią i zimą, gdy roślina wchodzi w okres wegetatywny. Powinno się ją też zraszać, raz, dwa razy w tygodniu. Dodatkowo w okresie wiosenno-letnim należy pamiętać o nawożeniu monstery średnio co 2 tygodnie. By pnącze mogło prawidłowo się rozwijać warto zadbać o odpowiednią podporę – o wysokości co najmniej takiej, jak sama roślina. Warto również zadbać o specjalną ziemię, przystosowaną do uprawy tych roślin. Wszystkie akcesoria potrzebne monsterze kupisz w sklepie Domowa Dżungla!

Gatunki monster

Do rodziny monster zalicza się łącznie 37 gatunków. Najpopularniejszym z nich jest bez wątpienia monstera dziurawa o całkowicie zielonych liściach z charakterystycznymi dziurami. To łatwo dostępny gatunek, prosty w uprawie i dorastający do pokaźnych rozmiarów – dlatego też często spotykany jest w biurach i miejscach użyteczności publicznej oraz w domowych uprawach. Prawdziwi fani roślin egzotycznych poszukują jednak bardziej unikalnych gatunków. Wśród kolekcjonerów największym zainteresowaniem cieszą się monstery wariegaty – odmiany o wielobarwnych liściach, takie jak m.in. Monstera deliciosa variegata. Innym, oryginalnym gatunkiem jest 'Monkey Mask' o niewielkich, ale za to mocno podziurawionych liściach. Szeroką gamę monster znajdziesz w naszym sklepie – sprawdź, jakie okazy możemy Ci zaoferować!

Monstery w naszym sklepie

Monstera – sklep z roślinami egzotycznymi nie mógłby się bez niej obyć! Dlatego też w Domowej Dżungli znajdziesz różnorodne okazy z rodziny monster – odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych miłośników domowych upraw. Jakie monstery możemy Ci zaoferować?

  • Monstera 'Monkey Mask' – o żywo zielonych liściach z dużymi dziurami, niewymagająca, odpowiednia dla początkujących, ceniona ze względu na swój charakterystyczny wygląd,
  • Monstera deliciosa var. borsigiana 'variegata' – poszukiwana przez kolekcjonerów, o silnej wariegacji objawiającej się pięknymi, kremowo-zielonymi liśćmi; nieco bardziej wymagająca w uprawie,
  • Monstera pinnatipartita – również odmiana kolekcjonerska, jednak niezbyt wymagająca i dobra na start; dziury w jej liściach są bardzo głębokie, a tekstura samych liści jest silnie wypukła – to połączenie tworzy prawdziwie zachwycający efekt!

Oprócz monster od Domowej Dżungli, oferujemy także podłoże do monster, dzięki któremu twoje rośliny będą miały optymalne warunki do rozwoju!

Sprawdź nasze pozostałe egzotyczne rośliny doniczkowe

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl