Monstera – sklep Domowa Dżungla

Monstera to jedna z najpopularniejszych egzotycznych roślin doniczkowych. Jej charakterystyczne liście trwale wpisały się w kanony współczesnego designu – w ostatnich sezonach zdobią praktycznie wszystko, od ubrań, przez kubki, aż po dywany i poduszki. Chcesz w swoim domu mieć autentyczną roślinę – a nie tylko modne printy? Kup wyjątkową monsterę w sklepie Domowa Dżungla i rozpocznij swoją przygodę z uprawą egzotycznych roślin!

Monstera – czym jest, skąd pochodzi i jak ją uprawiać?

Monstera jest pnączem o dużych, ciemnozielonych liściach z charakterystycznymi dziurami. Wywodzi się z lasów tropikalnych Ameryki Środkowej – zasięg jej występowania obejmuje obszary od Meksyku aż po Panamę. Jest przy tym rośliną łatwą w uprawie w warunkach domowych. Wystarczy zadbać o odpowiednie miejsce – jasne, ale nie w pełnym nasłonecznieniu, do półcienistego – temperaturę w zakresie 18-22°C i umiarkowaną wilgotność podłoża. Monsterę wystarczy obficie podlewać raz w tygodniu – w okresie wiosenno-letnim – lub co 10-14 dni, jesienią i zimą, gdy roślina wchodzi w okres wegetatywny. Powinno się ją też zraszać, raz, dwa razy w tygodniu. Dodatkowo w okresie wiosenno-letnim należy pamiętać o nawożeniu monstery średnio co 2 tygodnie. By pnącze mogło prawidłowo się rozwijać warto zadbać o odpowiednią podporę – o wysokości co najmniej takiej, jak sama roślina. Warto również zadbać o specjalną ziemię, przystosowaną do uprawy tych roślin. Wszystkie akcesoria potrzebne monsterze kupisz w sklepie Domowa Dżungla!

Gatunki monster

Do rodziny monster zalicza się łącznie 37 gatunków. Najpopularniejszym z nich jest bez wątpienia monstera dziurawa o całkowicie zielonych liściach z charakterystycznymi dziurami. To łatwo dostępny gatunek, prosty w uprawie i dorastający do pokaźnych rozmiarów – dlatego też często spotykany jest w biurach i miejscach użyteczności publicznej oraz w domowych uprawach. Prawdziwi fani roślin egzotycznych poszukują jednak bardziej unikalnych gatunków. Wśród kolekcjonerów największym zainteresowaniem cieszą się monstery wariegaty – odmiany o wielobarwnych liściach, takie jak m.in. Monstera deliciosa variegata. Innym, oryginalnym gatunkiem jest 'Monkey Mask' o niewielkich, ale za to mocno podziurawionych liściach. Szeroką gamę monster znajdziesz w naszym sklepie – sprawdź, jakie okazy możemy Ci zaoferować!

Monstery w naszym sklepie

Monstera – sklep z roślinami egzotycznymi nie mógłby się bez niej obyć! Dlatego też w Domowej Dżungli znajdziesz różnorodne okazy z rodziny monster – odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych miłośników domowych upraw. Jakie monstery możemy Ci zaoferować?

  • Monstera 'Monkey Mask' – o żywo zielonych liściach z dużymi dziurami, niewymagająca, odpowiednia dla początkujących, ceniona ze względu na swój charakterystyczny wygląd,
  • Monstera deliciosa var. borsigiana 'variegata' – poszukiwana przez kolekcjonerów, o silnej wariegacji objawiającej się pięknymi, kremowo-zielonymi liśćmi; nieco bardziej wymagająca w uprawie,
  • Monstera pinnatipartita – również odmiana kolekcjonerska, jednak niezbyt wymagająca i dobra na start; dziury w jej liściach są bardzo głębokie, a tekstura samych liści jest silnie wypukła – to połączenie tworzy prawdziwie zachwycający efekt!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl