Opcje przeglądania

Uprawiasz rośliny pnące? Zadbaj o ich odpowiednią podporę – by mogły rozrastać się i prawidłowo rozwijać! Jeśli szukasz wysokiej jakości, naturalnych podpór do roślin pnących postaw na paliki z mchu sphagnum z naszej oferty. Sprawdź specyfikację dostępnych modeli i zamów już dziś!

Paliki z mchu sphagnum

Palik sphagnum – niezbędna podpora do roślin pnących

By aroidy – czyli rośliny pnące – miały zapewnione optymalne warunki do rozwoju, konieczne jest stosowanie odpowiednich podpór. Powinny one zapewniać odpowiednią podporę, umożliwiać swobodne pięcie, a także być odpowiednim środowiskiem dla korzeni aroidów. W tej roli doskonale sprawdzają się paliki z mchu sphangnum. Są naturalnie wilgotne i posiadają luźną strukturę, dzięki czemu ułatwiają roślinom pięcie się, jednocześnie zapewniając solidne podparcie ich korzeniom i łodygom. Dodatkowo wyróżniają się swoją estetyką – w domowej dżungli prezentują się znacznie lepiej, niż paliki z włóknem kokosowym. Łatwo umieścisz je w doniczce – końcówka nie jest obtoczona mchem, bez trudu włożysz ją więc do podłoża wypełniającego donicę. Palik sphagnum wymaga niewiele uwagi – by utrzymać jego unikalne właściwości spryskuj go przy okazji podlewania rośliny.

Co to jest mech sphagnum?

Mech sphagnum, czyli torfowiec, to rodzaj mchu, rosnącego w wilgotnych, bagnistych miejscach, w których tworzy wielkie skupiska – znane jako torfowiska. Sphagnum jest cenionym materiałem w uprawie roślin. Wykorzystuje się go m.in. w uprawie orchidei i roślin owadożernych. Doskonale sprawdza się również w produkcji podpór do roślin pnących. Korzystne podłoże, zapewniające optymalne warunki dla korzeni aroidów, w połączeniu z naturalną, atrakcyjną formą sprawia, że palik sphagnum to jedno z najczęściej wybieranych akcesoriów do uprawy egzotycznych roślin. Jeśli chcesz wprowadzić naturalne akcesoria do swojej egzotycznej uprawy sprawdź naszą ofertę palików z mchu sphagnum!

Kup paliki z mchu sphagnum w naszym sklepie!

Sklep internetowy Domowa Dżungla to szeroki wybór praktycznych podpór do roślin pnących, wykonanych z mchu sphagnum. Dlaczego stawiamy na ten materiał? Z naszego doświadczenia wynika, że najlepiej spełnia on wymagania aroidów – a przy tym doskonale się prezentuje! Dlatego też w naszej ofercie znajdziesz paliki sphagnum o różnych gabarytach, dostosowane do potrzeb roślin pnących na różnych etapach wzrostu. Oferujemy paliki krótkie, o długości 20 cm, średniej wielkości – o długości 45 cm – a także długie, 60-centymetrowe. Każdy z palików posiada niepokrytą mchem końcówkę, ułatwiającą jego umieszczenie w doniczce.

Nie wiesz, jaki palik sphagnum wybrać? Skontaktuj się z nami – pomożemy Ci wybrać optymalną podporę do roślin pnących!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl