Jak dbać o rośliny doniczkowe zimą?
Jak dbać o rośliny doniczkowe zimą?

Zima to naturalnie bardzo ciężki okres dla roślin. Również te doniczkowe wymagają w tym czasie szczególnej opieki i pielęgnacji. Warunki panujące wewnątrz naszych domów i innych pomieszczeń ulegają dość radykalnej zmianie. Tak samo, jak ludzie, tak i rośliny odczuwają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Jak zatem właściwie dbać o kwiaty, a szczególnie egzotyczne rośliny doniczkowe? O tym wszystkim piszemy w dzisiejszym artykule!

czytaj całość »
Jak pielęgnować rośliny latem?
Jak pielęgnować rośliny latem?

Letnia pielęgnacja roślin to temat na który wielu Was poszukuje informacji. Czy rośliny pokojowe wymagają innej pielęgnacji latem? Przychodzimy z dobrymi wiadomościami- pielęgnacja kwiatów doniczkowych w lecie nie powinna jednak nastręczać zbyt dużo trudności. Jest to czas silnego wzrostu i rozwoju roślin- okres wegetacji, w którym możemy w pełni cieszyć się pięknem naszej domowej dżungli

czytaj całość »
Jak pielęgnować alokazję?
Jak pielęgnować alokazję? - kilka sprawdzonych porad

Alokazje inaczej zwane zakleśnią, to rośliny bulwiaste należący do rodziny obrazkowatych. Ta egzotyczna roślina doniczkowa pochodzi z tropikalnych lasach południowo-wschodniej Azji. Choć słynie ze swojej kapryśności to coraz częściej pojawia się w sprzedaży stacjonarnej oraz w sklepach internetowych z kwiatami doniczkowymi. Jak pielęgnować tą tropikalną piękność? Jakie trudności mogą nas przy tym spotkać?

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl