Opcje przeglądania

Chcesz zapewnić swoim egzotycznym roślinom jak najlepsze warunki do rozwoju? Kup w naszym sklepie dostosowane do ich potrzeb podłoże do roślin zielonych. Sprawdź produkty z naszej oferty i wybierz idealną ziemię do egzotycznych kwiatów!

Podłoża do roślin

Podłoże do roślin doniczkowych dopasowane do ich potrzeb

Niezależnie od gatunku, rośliny doniczkowe mają swoje konkretne upodobania co do podłoża. Zwykła ziemia uniwersalna nie wystarczy, by zapewnić im właściwe warunki. Dlatego też do uprawy roślin egzotycznych wykorzystuje się specjalne podłoża, zawierające składniki regulujące przepuszczalność dla powietrza, magazynujące wodę czy chroniące przed pleśnią. Ich proporcje różnią się w zależności od potrzeb poszczególnych gatunków roślin. Odpowiednie podłoża do roślin możesz przygotowywać samodzielnie, łącząc składniki o różnych właściwościach, lub kupić gotowe mieszanki. Zarówno składniki, jak i gotowe podłoża kupisz w sklepie Domowa Dżungla!

Ziemia do roślin doniczkowych - skomponuj idealny skład dzięki naszym produktom!

Jeśli masz już doświadczenie w uprawie roślin egzotycznych i chcesz samodzielnie skomponować idealne podłoże do roślin doniczkowych potrzebne składniki znajdziesz w naszej ofercie. W sklepie Domowa Dżungla zaopatrzysz się m.in. w:

  • wermikulit, poprawiający przewiewność podłoża i magazynujący duże ilości wody, dzięki czemu gleba jest odpowiednio wilgotna,
  • perlit, który napowietrza i rozluźnia podłoże oraz magazynuje i stopniowo oddaje do niego wodę,
  • mech sphagnum - o właściwościach antybakteryjnych, pochłaniający duże ilości wody i oddający ją stopniowo do podłoża, a jednocześnie bardzo przepuszczalny dla powietrza.

Dzięki wysokiej klasy komponentom z naszej oferty bez trudu przygotujesz skrojoną na miarę ziemię do roślin doniczkowych. Nasze produkty są gotowe do użycia, sprawdzone i bezpieczne dla roślin. Postaw na jakość - zamów składniki do podłoża do roślin z pewnego źródła!

Gotowe podłoża do roślin w naszej ofercie

Szukasz gotowych rozwiązań dla konkretnych kwiatów doniczkowych? Sprawdź specjalne podłoża do roślin z naszej oferty! Zamówisz u nas m.in.:

  • podłoże do marantowatych (odpowiednie dla kalatei, stromanthe, ctenathe, marant) - lekkie, przepuszczalne i nie oddające zbyt szybko wilgoci, złożone z torfu kwaśnego, brykietu kokosowego, perlitu i hummusu,
  • podłoże do alokazji - lekkie, o kwaśnym odczynie, zapewniające roślinom stały poziom wilgotności, zawierające torf kwaśny, perlit, chipsy kokosowe i ziemię uniwersalną,
  • podłoże do filodendronów i monster - luźne, przepuszczalne, lekkie, a jednocześnie nie przesuszające się zbyt szybko; w jego składzie znajdziesz korę sosnową, perlit, torf kwaśny, chipsy kokosowe, mech sphagnum, hummus i węgiel aktywny,
  • podłoże do sukulentów, odpowiednie dla roślin takich jak kaktusy, sansewierie, eszeweria, aloes, litopsy, kalanchoe, składające się z pumeksu, brykietu kokosowego, torfu, wermikulitu, hummusu i piasku.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl