Opcje przeglądania
Dostępność
Cena
  • od
    do

Szukasz podłoża, które korzystnie wpłynie na rozwój Twoich roślin egzotycznych - filodendronów, sukulentów i innych? Postaw na podłoże z mikoryzą, które uodporni Twoje okazy na niekorzystne warunki środowiskowe i przyspieszy ich wzrost! Dowiedz się więcej o podłożu wzbogaconym o mikoryzę i zamów odpowiednią mieszankę już dziś!

Podłoża z mikoryzą

Mikoryza - czym jest i dlaczego przydaje się w uprawie roślin?

Mikoryza to rodzaj symbiozy, która występuje między korzeniami roślin, a mikroskopowymi grzybami. Przynosi ona wiele korzyści obu elementom tego układu. Grzyby dzięki roślinom otrzymują niezbędny pokarm. Rośliny z kolei:

  • mogą łatwiej pobierać składniki odżywcze z gleby - powierzchnia chłonna roślin dzięki grzybni zwiększa się nawet kilka tysięcy razy, co ułatwia dostęp do potrzebnych substancji,
  • korzystają z wytwarzanych przez grzyby hormonów, które regulują ich rozwój i wzrost,
  • zyskują łatwiejszy dostęp do takich mikroskładników jak miedź i cynk,
  • zyskują odporność na wiele chorób dzięki wydzielanym przez grzyby substancjom, przypominającym antybiotyki,
  • stają się odporniejsze na różne warunki, np. częste zmiany temperatury, suszę czy nieodpowiednie pH.

Podłoże z mikoryzą - co je wyróżnia?

Mikoryza nie występuje samoistnie w ogrodzie czy roślinach przyniesionych ze sklepu. By ją uzyskać - i korzystać z jej dobroczynnego wpływu - należy ją zaszczepić. Pomocne w tym jest specjalne, mikoryzowane podłoże.

Podłoże z mikoryzą wzbogacone jest pożytecznymi grzybami Glomus intraradices. Wchodzą one w symbiozę z korzeniami rośliny, zapewniając jej szereg wspomnianych już korzyści - m.in. zwiększają one powierzchnię korzeni, co ułatwia roślinom wchłanianie składników odżywczych. 

Podłoża z mikoryzą w naszej ofercie

Oferujemy różnorodne podłoża mikoryzowane, dostosowane do potrzeb wielu gatunków roślin egzotycznych. W sklepie Domowa Dżungla znajdziesz wzbogacone mikoryzą:

Sprawdź również pozostałe rodzaje podłoża z naszej oferty oraz inne akcesoria, przydatne w uprawie roślin!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl