Każda roślina ma swoje wymagania i będzie się prezentować efektownie, jeśli tylko zostaną one spełnione. Wbrew pozorom nie wszystkie rośliny uwielbiają wygrzewać się cały dzień w słońcu. Niektóre preferują stanowiska półcieniste i właśnie w takich czują się najlepiej. Chcesz dowiedzieć się, które rośliny doskonale znoszą zacienienie? Sprawdź, jakie rośliny na stanowiska półcieniste mamy do zaoferowania i wybierz coś dla siebie!

Rośliny na stanowiska półcieniste

Aglaonema 'Osaka' Aglaonema 'Osaka'
Producent: .
Cena: 47,99 zł
zobacz więcej
Aglaonema 'Red Elephant' Aglaonema 'Red Elephant'
Cena: 69,90 zł
zobacz więcej
Aglaonema 'Spotted Star' Aglaonema 'Spotted Star'
Cena: 69,00 zł
zobacz więcej
Alocasia baginda 'Pink Dragon' Alocasia baginda 'Pink Dragon'
Cena: 49,99 zł
zobacz więcej
Alocasia micholitziana 'Frydek' Alocasia micholitziana 'Frydek'
Cena: 310,00 zł
zobacz więcej
Calathea  'White Star' Calathea 'White Star'
Cena: 40,00 zł
zobacz więcej
Calathea 'Medallion' Calathea 'Medallion'
Cena: 49,99 zł
zobacz więcej
Calathea lancifolia Calathea lancifolia
Cena: 49,00 zł
zobacz więcej

Rośliny na stanowiska zacienione

W przypadku roślin ogromne znaczenie mają nie tylko warunki glebowe, ale również nasłonecznienie. Niektóre gatunki kiepsko radzą sobie z bezpośrednim długotrwałym kontaktem z promieniami słońca. Dla takich zdecydowanie lepiej sprawdzą się półcieniste miejsca, gdzie dociera tylko rozproszone światło. Rośliny cieniolubne radzą sobie w miejscach, w których hodowla innych gatunków byłaby bardzo ciężka, a niekiedy nawet niemożliwa. Wbrew pozorom takich okazów jest całkiem sporo! Dlatego, nawet jeśli Twoje mieszkanie nie jest odpowiednio naświetlone lub szukasz kwiatów do pomieszczeń bez okien, to czeka Cię naprawdę spory wybór!

Kwitnące rośliny lubiące cień

Zdecydowana większość kwiatów do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje sporej ilości światła. Wiele osób obawia się, że jeśli ich mieszkanie lub dom znajduje się po północnej stronie, to niestety nie będą mogli hodować roślin w pomieszczeniach. Nic bardziej mylnego! W takiej sytuacji wcale nie trzeba rezygnować z posiadania roślin. W końcu to przepiękna dekoracja wnętrz, która pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Rośliny lubiące cień, to przede wszystkim rośliny, które nie kwitną. Jednak można znaleźć i takie odmiany w tej kategorii. Należą do nich między innymi:

  • Skrzydłokwiat - Jest to roślina długowieczna, która jeśli ma zapewnione odpowiednie warunki może żyć bez problemu wiele lat. Jej ogromną zaletą jest odporność na wysokie temperatury.
  • Saintpaulia ionantha - Znana również jako fiołek afrykański. Mimo że jej nazwa na to nie wskazuje, to doskonale radzi sobie na stanowiskach półcienistych i w zupełności wystarcza jej rozproszone światło.

Jakie rośliny cieniolubne znajdziesz w naszej ofercie ?

W naszej ofercie znajdziesz bardzo szeroki wybór roślin na stanowiska półcieniste, które staną się przepiękną dekoracją Twojego mieszkania. Zamówisz u nas między innymi:

Jeśli nie jesteś pewien, jakiego wyboru dokonać, to skontaktuj się z nami. Z chęcią pomożemy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl