Marzy Ci się piękna kolekcja kwiatów w domu? Twoje mieszkanie jest pełne słońca i nie wiesz, na jakie rośliny się zdecydować? Sprawdź jakie rośliny lubiące słońce mamy dla Ciebie w naszej ofercie i znajdź coś dla siebie! Z nami ozdobienie południowego parapetu nie stanowi najmniejszego problemu!

 

Rośliny na stanowiska słoneczne

Ceropegia woodii Ceropegia woodii
Cena: 18,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pilea peperomioides 'Mojito' Pilea peperomioides 'Mojito'
Cena: 209,00 zł
zobacz więcej
  • nowość
Senecio rowleyanus Senecio rowleyanus
Cena: 17,99 zł
szt.
zobacz więcej
Stephania erecta Stephania erecta
Cena: 59,99 zł
zobacz więcej
Trzykrotka | Tradescantia 'Nanouk' Trzykrotka | Tradescantia 'Nanouk'
Cena: 39,99 zł
zobacz więcej

Rośliny na stanowiska słoneczne - czyli jakie?

Bardzo duża ilość roślin, które zwykle możemy spotkać w mieszkaniach, to odmiany, które w naturze rosną pod osłoną drzew. Dzięki temu docierające do nich promienie słoneczne są filtrowane i nie zagraża im bezpośrednie nasłonecznienie. To rośliny lubiące umiarkowaną ilość światła i będą czuć się dobrze na wschodnich lub zachodnich parapetach. Wbrew pozorom istnieje jednak wiele odmian domowych roślin na słońce. Większość z nich pochodzi z rejonów Australii i Afryki. Można wśród nich spotkać dość popularne sukulenty czy kserofity, ale nie tylko! Tym roślinom intensywne nasłonecznienie jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Śmiało mogą więc stać nawet na mocno naświetlonych parapetach i balkonach. 

Uprawa i pielęgnacja roślin lubiących słońce

Domowe rośliny na słońce, to odmiany, które zdecydowanie cenią sobie dużą ilość promieni słonecznych. Nie oznacza to jednak, że mogą stać gdziekolwiek, gdzie mają do nich dostęp i nic więcej nie jest im potrzebne do funkcjonowania. Wiele odmian przystosowuje się szybko do warunków mieszkaniowych i mniejszego natężenia światła, szczególnie zimą. Dlatego też stają się bardziej wrażliwe na silne słońce. Zaleca się więc przeniesienie ich na około 2-3 tygodnie na okna po wschodniej lub zachodniej części domy, gdy zaczyna się wiosna i wczesne lato. Pozwoli to uniknąć poparzenia roślin, które może trwale je oszpecić. Należy pamiętać również, że rośliny lubiące słońce nie przepadają za wodą zalegającą w doniczce. Wymagają zwykle sporadycznego podlewania, a najbardziej sprzyja im miękka woda i temperaturze pokojowej.

Rośliny na stanowiska słoneczne, które znajdziesz w naszej ofercie

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór domowych roślin na słońce, zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych pasjonatów kwiatów. Oferujemy między innymi takie odmiany jak:

Nasza oferta roślin lubiących słońce jest zmienna, dlatego warto regularnie obserwować nowości, by wybrać najpiękniejszy okaz do swojego domu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl